Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Telšių apylinkės teismas
lt
En

Informacija apie elektronines bylas

Informacija atnaujinta 2018-05-16 16:37:37

Nuo 2013 m. liepos 1 d., pradėjus veikti Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalui ,,e.teismas.lt“ ieškinius, pareiškimus, prašymus, skundus ir kitus procesinius dokumentus civilinėse bylose Telšių apylinkės teismui galima pateikti elektroniniu būdu.

Fiziniai ir juridiniai asmenys aktyvuoti sukurtą paskyrą Lietuvos teismų informacinės sistemos viešųjų elektroninių paslaugų posistemyje gali dviem būdais:

  1. Savarankiškai, naudodamiesi elektroniniais valdžios vartais (per elektroninę bankininkystę, naudojant elektroninį. parašą) prisijungdami prie Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo ,,e.teismas.lt“ ir jame užpildydami reikalingus duomenis;
  2. Teikdami teismui prašymus dėl fizinio arba juridinio asmens paskyros Lietuvos teismų informacinės sistemos viešųjų elektroninių paslaugų posistemyje aktyvavimo, asmenį identifikuojančių prijungimo duomenų ir bylos matomumo Lietuvos teismų informacinėje sistemoje suteikimo (prašymas dėl prieigos ir matomumo suteikimo).

Prašymai dėl prieigos ir bylos matomumo suteikimo priimami Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų, Mažeikių rūmų ir Akmenės rūmų raštinės skyriuose.

Fizinis asmuo teikdamas prašymą dėl prieigos ir matomumo suteikimo – su savimi turi turėti  asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją.

Juridiniai asmenys kreipdamiesi su prašymu dėl prieigos ir matomumo suteikimo – turi pateikti juridinių asmenų registro išrašą, įgaliojimą veikti juridinio asmens vardu (jeigu prašymą teikiantis asmuo nėra juridinio asmens vadovas), vadovo arba asmens, veikiančio pagal įgaliojimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją. Bylos šalis ar kitus dalyvaujančius asmenis atstovaujantys advokatai – advokato pažymėjimą bei atstovavimo sutartį.

Prašymai dėl prieigos ir matomumo suteikimo išnagrinėjami ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo visų sprendimui dėl prieigos ir matomumo suteikimo priimti būtinų dokumentų teisme gavimo dienos.

Asmenys, norintys stebėti civilinės bylos proceso eigą Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portale, turi teismui teikiamame prašyme dėl prieigos ir matomumo suteikimo pažymėti skiltį – „2. Bylos matomumo Lietuvos teismų informacinėje sistemoje suteikimo“ Proceso eigos stebėjimas galimas tik civilinėse bylose.

Siūlymus ar pastabas dėl Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalo veikimo ar tobulinimo galite teikti telefonu (8-5) 2514129 arba el. paštu konsultacija@teismai.lt.

 

 


 

Teismo per portalą e.teismas.lt pateiktą elektroninį dokumentą galite peržiūrėti trimis būdais: 

1. http://adoc.archyvai.lt/eais-lpp/app/

2. http://signa.mitsoft.lt/

3. Programos "Signa 2010“ pagalba. Įsidiegę programą taip pat turite įsidiegti sertifikatus, leidžiančius tinkamai atpažinti el. parašu pasirašytus dokumentus. Išsamesnę informaciją Jums gali suteikti svetainės e.teismas.lt konsultacijų tarnyba.