Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Telšių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis bei naminiais stipriais alkoholiniais gėrimais

2022-01-04

Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose 2021 m. gruodžio 22 d. išnagrinėta baudžiamoji byla dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis bei naminiais stipriais alkoholiniais gėrimais.

Kaltinamasis Mažeikių rajono gyventojas E. K. jam priklausančiose patalpose neteisėtai laikė penkiose talpose, kurių tūris nuo 1,5 l – 25 l viso 30,640 dm3 (litrai) naminių stiprių alkoholinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija (52,2-52,9) procentų, taip pat akcizais apmokestinamas cigaretes, nepaženklintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiais ženklais banderolėmis, kurių vertė viršija 150 MGL.

E. K. ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę pripažino pilnai ir dėl padarytos nusikalstamos veikos nuoširdžiai gailisi. Nurodė, kad naminę degtinę jam į namus 1-2 kartus per mėnesį, nedideliais kiekiais iki 10 litrų, pristatydavo nepažįstamas Mažeikių rajono gyventojas. Degtinę pirkdavo už 3,5 Eur, o parduodavo už 5 Eur, tokiu būdu pardavė už nedaugiau kaip 1500 Eur, viso įsigyto kiekio naminės degtinės. Kontrabandines cigaretes įsigydavo iš nepažįstamo vyriškio susitikdamas Mažeikių rajone. Už kontrabandines cigaretes mokėdavo nedaugiau kaip 10 – 16 Eur, priklausomai nuo rūšies, o parduodavo už nedaugiau kaip 13 – 19 Eur priklausomai nuo rūšies.

Naminę degtinę ir kontrabandines cigaretes parduodavo atsitiktiniams nepažįstamiems asmenims, kurie apie jį sužinojo iš pažįstamų (aplinkinių, kuriems kaip sakė buvo pasakęs apie savo vykdomą nelegalią veiklą). Kaltinamasis E. K. nurodė, kad nusikalstama veika užsiėmė, nes gaunamo mažo atlyginimo neužtekdavo visoms išlaidoms ir poreikiams patenkinti, todėl stengėsi užsidirbti papildomai iš nelegalios veiklos.

Teismas, įvertinęs bylos aplinkybes ir įrodymus, pripažino E. K. kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 straipsnio 1 dalyje ir 1992 straipsnio 1 dalyje ir paskyrė sumažintą 7000 Eur (septynių tūkstančių eurų) dydžio baudą.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Telšių apylinkės teismo

Pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Kristina Videikienė

Tel. 8-443-25015, el. p. kristina.videikiene@teismas.lt

Informacija atnaujinta 2022-01-04 09:24:12