Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Telšių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Už netikro vairuotojo pažymėjimo laikymą ir panaudojimą – teistumas

Už netikro vairuotojo pažymėjimo laikymą ir panaudojimą – teistumas
2021-09-09

Įsiteisėjo Telšių apylinkės teismo Telšių rūmuose 2021 m. liepos 7 d. priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje 36 metų mažeikiškis R. K. pripažintas kaltu už tai, kad laikė ir panaudojo netikrą Jungtinės Karalystės vairuotojo pažymėjimą. Byla išnagrinėta sutrumpinta įrodymų tyrimo tvarka.   

Teismas nustatė, kad R. K. nuo ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto laiko iki 2021 m. balandžio 14 d. su savimi laikė žinomai netikrą Jungtinės Karalystės vairuotojo pažymėjimą, tariamai išduotą 2016 m. jo vardu, bei paminėtu laiku jį panaudojo, kaip tikrą pateikdamas Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Telšių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjai.

Kaltinamasis R. K. prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir parodė, kad jis, gyvendamas Jungtinėje Karalystėje, maždaug 2016 m. iš bendradarbio įsigijo vairuotojo pažymėjimą. R. K. teisme teigė, jog teisės vairuoti jis nebuvo įgijęs nei Lietuvoje, nei Didžiojoje Britanijoje, tačiau bendradarbis pasakė, kad žino kas gali ir padės, kad jam būtų pagamintas vairuotojo pažymėjimas. Gavęs vairuotojo pažymėjimą, suprato, kad dokumentas netikras.

Istorija apie suklastotą dokumentą išaiškėjo Lietuvoje, kai 2021 metų balandžio mėnesį R. K. pateko į autoįvykį – nuomotu automobiliu padarė avariją. Tada, į įvykį atskubėjusiems policijos pareigūnams pateikė šį suklastotą vairuotojo pažymėjimą. R. K. teigė tada vylęsis, jog policijos pareigūnai nesupras, kad vairuotojo pažymėjimas yra netikras.

Skirdamas bausmę, teismas įvertino tai, kad R. K. šią nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistas, tai teismas pripažino jo atsakomybę sunkinančia aplinkybe, kaltinamojo prisipažinimą ir nuoširdų galėjimąsi teismas pripažino jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Už pa.darytą nusikaltimą  teismas  R. K. paskyrė bausmę – 60 parų arešto. Šis teismo sprendimas apskųstas nebuvo.  

Informacija atnaujinta 2021-09-10 10:41:37