Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Telšių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismas paskelbė nuosprendį partrenkto mažamečio mirties byloje

2021-05-16

Vasario pabaigoje teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje S. K. buvo kaltinamas vairuodamas transporto priemonę mirtinai partrenkęs važiuojamąją dalį kirtusį mažametį vaiką. Teismas sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėjo didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusią baudžiamąją bylą ir 2021 m. gegužės 13 d. paskelbė nuosprendį, kuriuo nusprendė S. K. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytos nusikalstamos veikos, kaltinamajam susitaikius su nukentėjusiaisiais, ir baudžiamąją bylą nutraukti. Baudžiamąją bylą nutraukus S. K. paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – uždrausta naudotis specialia teise – teise vairuoti kelių transporto priemones, vieneriems metams. Taip pat patvirtintas kaltinamojo S. K. ir nukentėjusiųjų pasirašytas susitarimas dėl žalos atlyginimo ir susitaikymo, kuriame kaltinamasis su nukentėjusiais aptarė likusios nesumokėtos 60 000 Eur neturtinės žalos atlyginimą pagal mokėjimo grafiką.

Teismas nuosprendžio motyvuose nurodė, kad teismo posėdyje ištirti įrodymai patvirtina ir nekelia abejonių, kad S. K. padaryta veika pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 281 straipsnio 5 dalį kvalifikuota teisingai, nes jis vairuodamas transporto priemonę pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo mirtinai sužalotas mažametis vaikas.

Teismas atsižvelgęs į nusikalstamos veikos pavojingumo visuomenei laipsnį, į kaltinamojo asmenybę, jį charakterizuojančius duomenis, į byloje nustatytas atsakomybę lengvinančias aplinkybes, sunkinančių aplinkybių nebuvimą, padarė išvadą, kad yra pagrindas manyti, jog kaltinamasis S. K. ateityje laikysis įstatymų ir naujų nusikalstamų veikų nedarys.

Atsižvelgęs į byloje ištirtus duomenis, teismas konstatavo, kad šiuo atveju yra pagrindas atleisti kaltinamąjį S. K. nuo baudžiamosios atsakomybės už nusikalstamos veikos, numatytos BK 281 straipsnio 5 dalyje, padarymą BK 38 straipsnio 1 dalies pagrindu, t. y. esant atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės sąlygų visumai, kadangi S. K. prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, savo noru iš dalies atlygino nusikalstama veika nukentėjusiems padarytą žalą ir susitarė su nukentėjusiaisiais dėl likusios žalos atlyginimo, taip pat susitaikė su nukentėjusiaisiais bei yra pagrindas manyti, kad S. K. nedarys naujų nusikalstamų veikų.

Telšių apylinkės teismo 2021 m. gegužės 13 d. nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Informacija atnaujinta 2021-05-16 20:40:39