Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Telšių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Teismas išnagrinėjo civilinę bylą dėl nušalinimo nuo darbo pripažinimo neteisėtu

2022-01-17

Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmuose š. m. sausio 14 d. išnagrinėta civilinė byla pagal ieškovės D. G. ieškinį atsakovei Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklai dėl nušalinimo nuo darbo pripažinimo neteisėtu, darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką priteisimo ir neturtinės žalos atlyginimo.

Ieškovė D. G. 2021 m. liepos 15 d. kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydama atsakovės Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos įsakymą, kuriuo ieškovė D. G. buvo nušalinta nuo darbo, pripažinti neteisėtu ir jį panaikinti; už visą priverstinės pravaikštos laikotarpį (nuo 2021 m. balandžio 27 d. imtinai iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos) priteisti iš atsakovės Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos ieškovei priklausantį vidutinį darbo užmokestį; priteisti iš atsakovės Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos ieškovės patirtą neturtinę žalą – po 30 Eur už kiekvieną priverstinės pravaikštos dieną (nuo 2021 m. balandžio 27 d. imtinai iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos).

Nagrinėjamu atveju atsakovė Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokykla, vadovaudamasi tuo metu galiojančiais teisės aktais, 2021 m. balandžio 9 d. pranešimu „Dėl privalomojo sveikatos pasitikrinimo dėl COVID-19 ligos“ informavo ieškovę D. G., kad atsakovės mokykloje dirbti kontaktiniu būdu bus galima tik pateikus atlikto profilaktinio tyrimo dėl COVID-19 ligos atsakymą.

Teismo vertinimu, klausimą, ar atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje pagal kompetenciją įgaliotas spręsti darbdavys, siekiant užtikrinti nepertraukiamą įstaigos veiklą. Kaip pažymėjo atsakovė, ieškovės, kaip ikimokyklinio ugdymo mokytojos atliekamo darbo pobūdis neleidžia jai dirbti nuotoliniu būdu, jeigu ugdomi vaikai yra vedami į ugdymo įstaigą, kadangi ugdytiniams būtina suaugusiųjų priežiūra. Tuo tarpu, šiuo konkrečiu atveju, ugdytinių tėvai išreiškė nesutikimą, kad jų vaikai būti ugdomi nuotoliniu būdu, todėl ugdymas privalėjo vykti pagal nustatytą tvarką – kontaktiniu būdu.

Teismui, įvertinus susiklosčiusią situaciją dėl užkrečiamos COVID-19 ligos, dėl kurios ginčijamo įsakymo priėmimo metu buvo ir šiuo metu tebėra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, ieškovė, ketinanti grįžti į darbą ir vykdyti ikimokyklinio ugdymo mokytojos pareigas, pagal nustatytą teisinį reglamentavimą privalėjo atsakovei pateikti įrodymus, kad neserga užkrečiamąja COVID-19 liga, t. y. prieš pradėdama dirbti ir vėliau periodiškai kas 7-10 dienų atlikti testą dėl COVID-19 ligos; arba įrodyti, kad yra persirgusi COVID-19 liga ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 180 dienų; arba pateikti įrodymus, kad turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų ar yra pasiskiepijusi nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 180 dienų laikotarpiu. Ieškovei to nepadarius, atsakovė turėjo pareigą imtis priemonių, užtikrinančių, kad įstaigoje dirbtų tik darbuotojai, nesergantys užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas.

Atsižvelgiant į tai, kad ieškovo D. G. per nustatytą laikotarpį nepateikė atsakovei įrodymų, kad neserga užkrečiamąja COVID-19 liga , darytina išvada, kad atsakovė 2021 m. balandžio 26 d. įsakymą dėl ieškovės D. G. nušalinimo nuo darbo priėmė teisėtu pagrindu, vadovaudamasi nustatytu teisiniu reglamentavimu, vykdydama švietimo įstaigai nustatytą pareigą užtikrinti saugias sąlygas savo ugdytiniams bei darbdavio pareigą užtikrinti visiems darbuotojams saugias ir sveikas darbo sąlygas, todėl ieškovės reikalavimai pripažinti minėtą įsakymą neteisėtu ir jį panaikinti, atmestini, kaip visiškai nepagrįsti.

Pripažinus, kad atsakovė pagrįstai nušalino ieškovę nuo darbo, taip pat nėra pagrindo tenkinti ieškovės reikalavimo dėl vidutinio darbo užmokesčio priteisimo bei dėl neturtinės žalos priteisimo nušalinimo laikotarpiu.

Sprendimas per trisdešimt dienų gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Telšių apylinkės teismo

Pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Kristina Videikienė

Tel. 8-443-25015, el. p. kristina.videikiene@teismas.lt

Informacija atnaujinta 2022-01-17 13:55:55