Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Telšių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Neatsargus ginklo laikymas galėjo baigtis sūnaus mirtimi

2022-09-22

Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Mažeikių gyventojas Š. V. buvo perduotas teismui kaltinant tuo, kad pažeidė teisėtai turimo šaunamojo ginklo, šaudmenų laikymo taisykles ir dėl to sudarė sąlygas savo sūnui neteisėtai juo pasinaudoti.

Kaltinamasis Š. V. apklaustas įtariamuoju dėl pareikšto įtarimo padarius nusikalstamą veiką, kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad šaunamąjį ginklą, revolverį jis prieš 10 metų nusipirko apsaugai, nes turėjo seną sodybą, į kurią dažnai užsukdavo vagys. Kaltinamasis turėjo leidimą ginklo laikymui, registruotą revolverį paslėpęs laikė savo namuose miegamojo kambaryje. Apie turimą ginklą nebuvo sakęs vaikams ir manė, kad vaikai nežino kur laikomas ginklas.

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas nuketėjusysis G. V. nurodė, kad 2022 m. gegužės 30 d. ryte, nuvežęs mamą į darbą, grįžęs namo sugalvojo pažaisti žaidimą „rusiška ruletė“, nuėjęs į tėvų miegamojo kambarį, iš spintelės stalčiaus pasiėmė tėvui Š. V. teisėtai priklausantį šaunamąjį ginklą, įsidėjo šovinį ir pridėjęs revolverį sau prie dešinio smilkinio, šovė ir susižalojo. Kodėl taip pasielgė atsakyti negali, dėl tokio savo poelgio labai gailisi ir džiaugiasi, kad liko gyvas.

Teismo vertinimu, kaltinamasis Š. V., turėdamas leidimą laikyti ir nešiotis ginklus, teisėtai laikomą šaunamąjį ginklą, paliko namuose, miegamojo kambaryje, prie lovos esančiame naktinio staliuko nerakinamame stalčiuje be priežiūros, kas vertintina kaip sudarymas realių galimybių kitam asmeniui neteisėtai pasinaudoti ginklu, ką patvirtina ir tai, jog tik laimingo atsitiktinumo dėka jo sūnus G. V., pasinaudodamas minėtu ginklu, išvengė tragiškų padarinių.

Kaltinamasis neprieštaravo, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, sutiko su prokuroro siūloma bausmės rūšimi ir dydžiu. Kadangi byla baigta priimant baudžiamąjį įsakymą, kaltinamasis prisipažino, Š. V. paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta galutinė bausmė – 500 eurų dydžio bauda.

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme ar jos dydžiu, kitomis sąlygomis, turi teisę per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos paduoti Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Telšių apylinkės teismo

Pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Kristina Videikienė

Tel. 8-443-25015, el. p. kristina.videikiene@teismas.lt

Informacija atnaujinta 2022-09-23 08:34:36