Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Telšių apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Mažeikių rūmuose lankėsi Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos moksleiviai

Mažeikių rūmuose lankėsi Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos moksleiviai 6
2023-03-16

Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose lankėsi Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos 4a klasės moksleiviai. Vaikams buvo paruošta edukacinė programa ir teismo darbuotojų pristatytas jau tradicija tapęs inscenizuotas teismo posėdis pagal visiems puikiai žinomą pasaką „Raudonkepuraitė“.

Pradinių klasių mokiniams parodyta, kaip vyksta teismo procesas, vaikai supažindinti su teismo raštine, archyvu, nepilnamečių apklausos kambariu. Kad teismo proceso dalyvių vaidmenys vaikams būtų aiškesni, pasitelktas teatralizuotas pristatymas, kurio metu teismo darbuotojai trumpam tapo pasakos „Raudonkepuraitė“ personažais.

Teismo posėdžių salėje vykusiam teatralizuotam teismo posėdžiui pirmininkavo teisėja Liepa Daugiašakė (teisėja Kristina Vorienė), kaltinimą palaikė prokuroras meškinas Galvonas (teisėjo padėjėjas Egidijus Gerika). Kaltinamąjį Vilką Vilkauską (ūkvedys – vairuotojas Danas Janavičius) gynė advokatė Lapė Snapė (teisėjo vyresnioji padėjėja Monika Mikalauskytė), išsamius parodymus, padedant Išmintingajai Palėdaitei (teismo psichologė Rasa Mickuvienė), iš nepilnamečių apklausos kambario davė nukentėjusioji Raudonkepuraitė (teismo posėdžių sekretorė Daiva Juškuvienė). Posėdžio tvarką palaikė medžiotojas Pykšt Pokšt (archyvarė Airida Voverytė), sekretoriavo Kregždė Raštuolė (teisėjo padėjėja Kristina Kaveckienė).

Teismo posėdyje buvo teisiamas kaltinamasis Vilkas Vilkauskas, kuris buvo kaltinamas tuo, kad per socialinius tinklus išviliojo Raudonkepuraitę į mišką su pilnu krepšiu skanių bandelių ir,  pasinaudodamas jos patiklumu, jas pagrobė bei suvalgė. Vilkas Vilkauskas graudžiai liejo ašaras, staugė taip, kad net teismo sienos drebėjo, nuoširdžiai gailėjosi. Atsižvelgiant į tai, kad Vilkas Vilkauskas atsiprašė ir labai gailėjosi blogai pasielgęs, teismo posėdžio metu susitaikė su Raudonkepuraite, teisėja Liepa Daugiašakė atleido vilką nuo baudžiamosios atsakomybės ir įpareigojo vilką socialiniuose tinkluose nebenaršyti ir vaikų neapgaudinėti, Raudonkepuraitės atsiprašyti ir daugiau taip nedaryti, išmokti kepti bandeles ir pavaišinti jomis vaikus.

Po spektaklio ketvirtokai konferencijų salėje dalyvavo edukacijoje apie kūno saugumą. Teismo psichologė su vaikais aptarė, kokios situacijos gali būti jiems pavojingos, kaip tada elgtis, kurios paslaptys yra geros, o kurios blogos ir kam jas atskleisti.

Susitikimas baigėsi  interaktyvia viktorina, kurios metu ketvirtokai pasitikrino bei įtvirtino įgytas žinias.

Smagu, kad po apsilankymo Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose, vaikai išėjo sužinoję daugiau apie teisėjo ir teismo darbą bei kupini gerų emocijų ir įspūdžių.

Informacija atnaujinta 2023-03-21 11:18:23